Wednesday, 16 May 2012

White jumper

I know I have plenty of yarn for lace knitting... But I just couldn`t stop myself for getting some more! Estonian wool, very warm:
In a way it is pointless, because summer is at our doorstep, but I just loved the colors! 
After having white woolballs I had this idea in the back of my mind. All my white jumpers and cardigans have turned into grey and beige. So I saw this in Estonian handicraft magazine.
The lower part will look something like this, I love the flowers!
The back is almost done. But I had to block it, because the wool is quite stretchy and i was not sure how to do the arms and around the neck. The back part is ready, 1/3 of the front is almost done. Now I know that when I knitting outside in the sun, I should apply sun creme also to my eyelids ;)

Mul on piisavalt meriinovilla pitsilisteks kudumisteks... Aga ma ei suutnud lihtsalt veel natuke juurde osta! Eesti lambavill, 8/1, ja väga soe!
Mingis mõttes on see ju suht mõttetu, sest suvi on kohe käeulatuses, aga no need värvid lihtsalt nii meeldisid: õunaroheline, selline phme kollane. Valge ja punase sain Tartu turult Villavahetuse putkast; hele türkiis, pruunikas-oranž, õunaroheline ja pehme kollane on pärit Jõgevalt, müüja sõnul Äksi lõng ja seal ka värvitud.
Pärast valge lõnga keradesse kerimist tuli mingi idee. Nimelt mu valged kampsikud on kõik kuidagi halliks või beežiks muutunud. Nägin Eesti käsitöö-ajakirjas siis sellist pilti. Ja selline tuli siis proovilapp. Seljaosa kududes igaks juhuks venitasin teda poole pea, sest lõng on suht veniv ning ma polnud kindel, kuidas see venib. Et näha, kuidas käeaugud ja kaelus teha. 
Seljaosa on valmis ja venituses, esimest osa on juba 1/3 valmis... Ja päikese käes kududes tuleb silmalaugudele ka päikesekreemi panna, tean nüüd ;)

No comments:

Post a Comment